Bambucké máslo – ideální doplněk pro nastávající maminky

Bambucké máslo je během těhotenství ideálním doplňkem pro péči o pokožku. Vyživuje a zklidní veškerá podráždění pokožky.

bambucké máslo

Během těhotenství pokožka doslova „září všemi barvami“ – napíná se, červená, dochází k jejímu podráždění a po porodu bude vypadat ještě hůř. Bambucké máslo je cenným spojencem pro všechny nastávající maminky. Představuje neopominutelného pomocníka, který dodá pokožce jemnost, ochranu a celkově ji zklidní, v období před otěhotněním, během těhotenství i po porodu.

Podráždění a začervenání

Během měsíců dochází ke zvětšení obvodu pasu a pokožka se roztahuje, což někdy způsobuje začervenání, podráždění nebo dokonce i svědění na úrovni pánve. Masírujte oblast pasu kouskem bambuckého másla – pokožka je ihned zklidněná a chráněná před ustavičným třením oblečením.

Suché ruce a chodidla

S narůstající váhou dítěte a změnou držení těla vaše chodidla trpí. Abyste se vyhnuli rozpraskané kůži na patách a dodali pokožce pružnost, masírujte si každý den chodidla až nahoru ke kotníkům bambuckým máslem.

Abyste měly co nejjemnější ruce a mohly tak příjemně hladit vaše miminko, každý večer před spaním ruce masírujte oříškem bambuckého másla.

Mazlivá masáž 

Nejhezčí miminka v západní Africe jsou ta, která jsou každý týden důkladně masírována bambuckým máslem. Natírají se zespodu nahoru, aby jejich pokožce byla po koupeli dodána potřebná hydratace. Nesmí se zapomenout ani na obličej a vlasovou pokožku, které jsou vystavovány agresím větru a slunce. Ve stejném duchu můžete i vy, již od prvních týdnů, masírovat vaše miminko bambuckým máslem, které nejprve zahřejete v dlaních. Je to nesmírně blahodárné pro jeho pokožku a masáž představuje pro miminko něžný moment intimity s maminkou či tatínkem.

Strie

Stejně jako množství rostlinných olejů je i bambucké máslo ideální na masáž břicha, abychom se vyvarovali popraskání kůže. Jeho velký nezmýdelnitelný podíl, z něj činí extrémně ochranou a výživnou péči pro pokožku, které dodává elasticitu. Zahřejte v dlaních a naneste ráno či večer jemnou masáží na pokožku.

Původ bambuckého másla – rostlinné máslo s označením „slow“ 🙂

IMG_0508[1]

Výroba: mechanickým lisováním ořechů stromu máslovníku, Butyrospermum parkiikteré se nejprve umyjí a rozdrtí. 

Citlivost na oxidaci: stabilní, dobře se uchovává.

Profil: tuhé máslo světle žluté barvy, pokud je v bio kvalitě a nerafinované; pokud je rafinované, je bělejší. Při 30 °C se z něj stává olej a rozpouští se v dlaních. 

Vůně: neutrální. Na dotek je mastné, ale při masáží se vstřebá do pokožky.

Použití: výhradně kosmetické. Nemá zvláštní výživové hodnoty.

Složení: 40 % nenasycených mastných kyselin (kys. olejová) oméga 9, 40 až 45 % nasycených mastných kyselin (kys. stearová a palmitová), přibližně 7 % představuje nezmýdelnitelný podíl (což je hodně) – ochranné fytosteroly proti UV paprskům a protizánětlivé. Obsahuje rovněž stopy vitamínů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *