Bílý jíl pro krásu všech typů pleti

Bílý jíl, nazývaný rovněž kaolín, je nejjemnější z jílů a je vhodný pro všechny typy pleti.

Bílý jíl je ve Slow kosmetice doporučovaný u mnoha receptů. Efektivně reguluje funkce pokožky od té nejcitlivější až po nejmastnější, ale rovněž zralé pleti.

Je rovněž jediným jílem adaptovaným pro použití na oční kontury (jako uklidňující maska, když jíl smícháme s květinovou vodou z hamamelisu či chrpy).

Jemně a hloubkově čistící, ozdravující, odvodňující, hojivý, zklidňující, dodávající minerály a působící proti stárnutí, známý pro četná použití, je to jíl, který je potřeba doma mít.

Pokud trpíme na akné, můžeme si umývat obličej trochou bílého jílu, navlhčeného minerální vodou. Získáme velmi jemné, neagresivní mléko, které ozdraví aknózní pokožku.

V Tunisku ženy tradičně používají masku na bázi bílého jílu a hydrolátu z růže, aby měly zářivou a perfektní pleť.

Minutová domácí maska

 • 3 kávové lžičky bílého jílu
 • 1 kávová lžička růžového hydrolátu
 • 1 větší kapka medu
 • Volitelné: 1 větší kapka rostlinného oleje dle vašeho výběru, např. :
  • konopný nebo avokádový na suchou a dehydratovanou pleť,
  • rakytníkový nebo arganový na zralou pleť,
  • třezalkový nebo měsíčkový na podrážděnou pleť,
  • jojobový na smíšenou a mastnou pleť.
 • Volitelné: 1 kapka esenciálního oleje dle vašeho výběru

Postup :

Všechny ingredience smíchejte a naneste na důkladně vyčištěnou pleť (předchozí gomáž je vítána), nechte působit  5 až 10 minut (jíl nikdy nenechávejte zaschnout) a opláchněte.

Pokud byste ovšem neměli čas na výrobu domácí masky z bílého jílu, doporučuji čistící masku OPALINE Douces Angevines, jejímž základem je bílý jíl a zvláčňující ovesné mléko.

Opaline je úžasným detoxikantem pro všechny typy pleti. Je to „mazaný“ zkrášlující pudr: během pár vteřin si z něj připravíte jemnou a ultra-svěží zkrášlující masku, která vaši pleť učiní čistou a zářící. V misce smíchejte 2 kávové lžičky prášku se 3 lžičkami vody a maska je připravená k okamžité aplikaci. Masku v silnější vrstvě naneste na obličej a krk, vyhněte se očním konturám. Nechte 10 minut působit, poté opláchněte vodou. Aplikaci opakujte 1 x za dva týdny. Malé plus: před maskou Opaline proveďte gomáž přípravkem Lumiere. „Zosobněte“ si masku přidáním kapky vašeho fluida. Vhodná pro všechny typy pleti i pro muže a dospívající.

opaline-masque-poudre-purifiant-visage-bio

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *