BIO parfémy na cestě k vítězství!!

Nově vznikající vůně, certifikované bio, staví přírodní parfémy do popředí na scéně. Některé zůstávají spíše intimní, jiné zanechají znatelnou stopu. Stávají se méně simplicitními, zato jsou propracovanější, obroušenější. Jejich vytrvání na pokožce (obava č. 1 u bio vůní) je rovněž vyšší. Bio parfémy se začínají podobat skutečným parfémům!

Již tu byly přírodní parfémy značky Honoré des Prés, komponované proslulou Olivií Giacobetti pro Vamp NY, vůně uhrančivé tuberózy (Eau de parfum, 50 ml, 76 €) a poslední výtvor: Nu Green (Eau pure, simple et bienfaisante – Edt, 50 ml, 56 €).

Ale doposud byly na trhu úspěšné asi dva nebo tři bio parfémy. Ostatní představovaly zklamání – byly bezbarvé a monotónní!

Poptávka žen odmítajících klasické, z 80 % syntetické, parfémy, zůstávala neuspokojena.

Dnes se tohle mění. Přírodní a bio parfémy mohou, zejména díky biotechnologii, rozšiřovat své pole možností, a tak přecházet k propracovanějším kompozicím.

 

SKUTEČNÉ PARFÉMY BEZ CERTIFIKACE

 

io

I přesto se jedná o 100 % přírodní parfémy, které neobsahují žádnou syntetickou molekulu. Ve svém složení ale používají například divoce kvetoucí rostliny, jež není možné certifikovat, a tudíž nemohou patřit do úzkého a omezujícího kádru bio značek, který, a to je potřeba vědět, do velké míry limituje olfaktivní tvoření. Jsou to tyto přírodní vůně, bez bio certifikace, které mají nejhlubší rysy.

Tohle je i případ poslední vůně od Michèle Cros, zakladatelky značky Douces AngevinesiO Ce que je suis (50 ml, 2 990 Kč), kořeněná dřevitá eau de parfum, s výjimečnou osobitostí a nezpochybnitelnou přítomností. Není na tom nic překvapivého, když vyjmenujeme mocné a zároveň neobyčejné nóty, ze kterých se vůně skládá: myrha, labdanum, santál bílý, skořice, růže, magnolie, yang ylang, růžový muškát, petitgrain, bushman candle (jemná sladká substance z Jižní Afriky, objevená teprve před dvěma lety) a palo santo,dřevo Peru, které používají šamani, aby navázali kontakt s dušemi. Parfém je tajemný a prostý zároveň, vzácný a překvapující. Jeho tvůrkyně jej prezentuje tak, že je „schopen absorbovat okolní negativní vlny„.

 

Zdroj: L’Observatoire des Cosmétiques, Ariane Le Febvre, 10. 9. 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *