Divoká zahrada krásy Douces Angevines

Divoká zahrada, kultivovaná biodynamicky

136_2147

Naše rostliny nepocházejí z průmyslových plantáží, ale rodí se ve středověké zahradě „dobré ženy“, která zvyšuje potenciál a růst bylin a léčivých rostlin společně.

Jsme zahradnice krásy, experimentující s pojmem „zahrada v pohybu“, principy permakultury a metodami biodynamického zemědělství. Dáváme přírodě ideální podmínky, aby se otevřela a rozzářila tak, že náš zásah je minimální a s dobrým vědomím (používání kompostu, rostliny opečovávané rostlinami, den a hodina sběru, sezónní rytmy, lunární cykly…).

Skutečný živý a kouzelný herbář

Lidé, kteří navštíví naši zahradu, jsou často překvapeni její malou velikostí. Přesto je tu velká hojnost rostlin, které zde společně žijí, rozmnožují se a umožňují nám během roku několik sklizní. Bio metody nevysvětlují vše…jsme věrné duchu starokeltským žen, prohlubujeme bez ustání náš láskyplný vztah k přírodě, tvoříme společně s různými královnami říše rostlin (vílami, dévami), abychom podpořily produktivitu naší zahrady. Více brzy v rubrice Šamanství-Alchymie.

Vzácný původ našich rostlin a květin

40% pochází z naší zahrady: divoká fialka, echinacea, verbena vonná…

20% pochází ze sběru ve volné přírodě: třezalka, levandule…

40% (esenciální oleje, vzácné oleje a některé rostliny) pochází ve většině od malých výrobců z Anjou a z Francie nebo ze zahraničí, v případě exotických olejů, za podmínek faire-trade.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *