Douces Agevines – sběr svatojánské třezalky

Každým rokem, v období kolem svatého Jana, odcházíme do kopců sbírat divokou třezalku, rostlinu s tisícem malých dírek (podívejte se na slunce přes její listy!). Rok od roku se třezalka přemisťuje a pokaždé je to hra na schovávanou než ji objevíme mezi ostatními polními květy. Letos nás očekávala na krásné mýtině.

V poledne při slunovratu, když je slunce na svém maximu, královna „svatojánských bylin“ je na vrcholu svého kvetení, naplněná sluncem, vypnutá až k nebi, třpytící se všemi svými zlatými kvítky.

Udržujeme tradici bylinkářek, které sbíraly třezalku již před 2 000 lety pro výrobu pověstného „červeného oleje“. Máme hluboký respekt ke všemu živému a každou květinu sbíráme velmi jemně, přátelsky k ní promlouváme nebo prozpěvujeme radost z tohoto kontaktu mezi bytostmi. Vyprávíme jim o přicházející alchymii, která zušlechtí jejich vlastnosti, uchová jejich duši a stále jim děkujeme. Víme, že kvalita tohoto vztahu se odrazí na kvalitě produktů, které budou tisíckrát lepší!

millepertuis1

NewsMillepertuis3

Po sběru přichází čas sušení a macerace. Slunce je naším společníkem a prvním velkým alchymistou v každé etapě této transformace. Květy se pomalu rozpouští v lázni rostlinných olejů, kterou jsme jim pečlivě připravili.

Sluneční květina zahání síly temnoty, proto byla nazývána „zaháněčem démonů“(jak vnitřních tak vnějších démonů). „Božské kouzlo“a „Balzám válečníka“ jsou jejími dalšími jmény, které oslavují její hojivé a protizánětlivé vlastnosti.

Zde se připravuje starodávný „červený olej“ a jeho rubínově ohnivá barva se brzy objeví. Za 40 dní bude vzácný macerát ze svatojánské byliny připraven, aby daroval všechny své zklidňující a nápravné účinky našim kosmetickým fluidům.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *