Douces Angevines – Příběh o kráse, která má smysl

femme herboriste

 

Již od roku 1994 Michèle Cros, bylinkářka posláním i vzděláním, svou značkou Douces Angevines nabízí zcela odlišný způsob jak o sebe pečovat. Získává to nejlepší z rostlin, které pečlivě pozoruje a studuje, a následně je přenáší do svých jedinečných kosmetických produktů, jež se nepodobají žádnému jinému produktu: cosméto-fluides® (kosmetická fluida).

Její společnost, již tvoří 6 žen a 1 muž, stejně zapálených jako samotná zakladatelka, udržuje bylinkářskou tradici. Nabízí zcela originální model organizace. Produkty jsou zpracovávané pár krůčků od zahrady, kde se sklízí květiny, které se následně, po maceraci, dynamizaci a filtraci, stanou aktivními principy v produktech.

Pravdou je, že oblast kolem Anjou má půdu, kterou mají léčivé rostliny v oblibě, a pro bylinkářky představuje kouzelnou líheň…

Douces Angevines udržují řemeslnou výrobu, realizovanou zcela ručně s tím, co rostliny, při dodržování rytmů přírody, slunce a měsíce, mohou nabídnout. Následují alchimistickou tradici a práci s rostlinnou říší provádí « úměrně člověku » : sběr je omezený pouze na nezbytné množství a objem vyrobeného produktu musí vždy umožnit manuální dynamizaci.

40% použitých rostlin a květin pochází ze zahrady

20% tvoří rostliny nasbírané ve volné přírodě na chráněných místech, samozřejmě sbírané     za dodržování pravidel dobrého úmyslu

40% pochází od malých výrobců, často z Anjou (esenciální oleje, specifické rostlinné oleje).

 

Společnost labelizovaná označením « Slow Cosmetics »

Poskytnout každému procesu nezbytný čas, aby mohl být dokončen… To je luxus, který si dopřávají Douces Angevines, když respektují svoji lásku k přírodě a ke své krásné práci.

Citlivé a zkušené ruce doprovázejí každou fázi výroby, snoubí vitalitu zvolených ingrediencí     s expertízou složení a prosesů : pečlivé manuální know-how, originální u Bio kosmetiky « haute couture » a rovnováha, která je přítomná ve všech výrobích.

 

Cosméto-fluides® (kosmetická fluida), jedinečná galenika a výjimečná kvalita

 Aby obdržely aktivní a blahodárnou péči, vyrábějí Douces Angevines pečující přípravky složené výhradně z ingrediencí rostlinného původu, které získávají tradičními a šetrnými metodami. Tento angažovaný výběr znamená, že složení je 100% aktivní a neředěné. Toto jejich konání jde mnohem dále, než ukládá většina listin o Bio certifikacích. Kosmetická fluida® od Douces Angevines v sobě nemají žádnou vodu a obsahují 95% až 100% bio ingrediencí.

Tyto péče jsou na špičce v tom, co požadují nejnovější evropské směrnice. Jsou bez přísad, syntetické parfemace a nejsou testovány na zvířatech. Douces Angevines nabízejí « ultra-rostlinné » výrobky prostřednictvím své vlastní galeniky v podobě kosmetických fluid ®, které nejsou ani krémy ani oleji, ale jsou spojením přírodních surovin, z nich každá má svoji cílenou ctnost.

Zvláštnost značky spočívá v tom, že nenabízí žádné krémy, pouze fluida, oleje nesrovnatelné kvality a produkty ve formě pudru, do nichž se přidává voda.

Douces Angevines odpovídají potřebám pleti jednoduše a srozumitelně, na základě komplexního know-how. Pokožku nechávají dýchat a dodávají jí vše, co právě potřebuje a nic navíc.

Skutečný předsudek, který apeluje na to, abychom se zamysleli nad svou každodenní péčí a vychutnali si radost z péče Douces Angevines…a rychle zjistili, že se to naší pleti moc líbí 🙂

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *