Jak správně hydratovat pleť ?

Voda se ztrácí z dermu přirozeně tím, že se vypařuje z pokožky ven. Jedná se o normální proces, kterému říkáme trans-epidermální ztráta vody. Tento jev nemá nic společného s pocením a je neměnný – musí probíhat, aby míra hydratace epidermu zůstávala stabilní (kolem 13 %).

Problém může nastat, pokud funkce bariéry pleti není optimální. V tomto případě pleť ztrácí příliš mnoho vody a následkem toho je dehydratovaná. Pokud se dostaneme pod 12 % vody v rohové vrstvě, jedná se již o pokožku s atopickým ekzémem. Rovnováha je tedy velmi křehká a často je naše pleť opravdu dehydratovaná.

Co je hydratace ? 

Hydratace spočívá především v tom, abychom zamezili ztrátě vody tak, že udržíme funkci bariéry pleti nedotčenou, díky tukovým částicím o nízké molekulární váze.

Když vmasírujete jemný olej nebo tukové těleso do pleti, funkce kožní bariéry je zlepšena, jelikož tukové molekuly proniknou do mezibuněčného cementu v epidermu a dodají mu nepropustnost, pružnost a jemnost.

V druhé řadě hydratace spočívá také v zachycení vláhy na povrchu pleti. Tohle umožňují vodní činitelé, nazývané hydratační nebo vyplňující (jako polysacharidy z aloe vera gelu, močovina nebo kyselina hyaluronová).

Hlavními hydratačními složkami ve Vašem hydratačním krému jsou olej a tukové částice. Překvapivé, ne? Samotná voda se totiž z hmoty rychle vypaří.

Jaký „slow“ hydratační rituál zvolit pro Vaši pleť ?

Každý den můžeme pleť hydratovat následujícím způsobem:

RÁNO

1) Masáž malým množstvím rostlinného oleje (např. arganového nebo oleje z měsíčku lékařského u suché pleti) s přidáním pár kapiček esenciálního oleje (volitelné).  

2) Aplikace denní hydratační péče a eventuelně péče na oční kontury. Krém není povinný, ale určitě byste jej měli použít, pokud máte suchou pleť. Také pleť ochrání lépe než olej.

Doporučuji fluid AUBE D´ETE od Douces Angevines pro Vaši pleť a božský vyhlazující fluid na oční kontury – LIA – téže značky slow 100 % přírodní kosmetiky.

aube-d-ete-soin-de-jour-lumineux-visage-bio

 

VEČER 

1) Masáž malým množstvím rostlinného oleje, hydratačního másla nebo balzámu, dle potřeb Vaší pleti.

2) Následně můžeme aplikovat noční péči.

Mou oblíbenou noční péčí je revitalizační fluid NUIT CALINE.

nuit-caline-fluide-de-nuit-anti-age-bio

 

Několik dalších tipů :

–  Váš olej se nevstřebává ?

Pokud je pokožka příliš vysušená a mezibuněčný cement v epidermu nemá dostatek komplexních mastných kyselin, potom pleť oleje špatně vstřebává.  
Řešení ? Před aplikací oleje nejdříve proveďte gomáž pleti, a to nejméně jednou týdně.

lumiere-poudre-de-gommage-vegetal-vivifiant-visage-bio

 

– Hydratační maska ?

Jednou týdně si udělejte hydratační pleťovou masku, např. z medu a květinové vody (hydrolátu) nebo z rostlinného másla smíchaného s medem.   

I tyto další kuchyňské produkty jsou známé pro své hydratační účinky: pyré z okurek, z avokáda, jogurt aj.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *