Jaký olej zvolit na vlasy?

Ano, nejlepšími přáteli pro všechny typy vlasů (suché, mastné či poškozené) jsou rostlinné oleje. „Slow“ rady a recepty…

Hlavní ideou olejů na vlasy je posílit vlasové vlákno tak, že mu na jedné straně dodáme výživu ve formě mastných kyselin a ceramidů, v olejích obsažených, a na straně druhé jej olej obalí, aby ho chránil.

Pro to potřebujeme oleje, které nejsou mastné na dotek, jsou schopné se na vlasy „navázat“  a dodat jim hladkost. Nejvhodnější jsou tyto: jojobový olej, arganový olej, avokádový olej, kokosový olej a někdy taky bambucké máslo, které ale vlasy nejvíce zatíží.

Několikrát do týdne si můžete udělat tuto kapilární olejovou lázeň:

Masírujte celý vlas a vlasovou pokožku 2 – 3 polévkovými lžícemi oleje (nebo směsí olejů), nechte působit 40 minut pod vlhkým ručníkem a následně smyjte jemným šamponem.

Doporučuji přírodní bylinný šampon pro všechny typy vlasů značky Douces Angevines.

 

au-bord-de-la-riviere-shampooing-douche-bio-tres-doux-peaux-delicate-tous-types-de-cheveux

Tipy pro jemné a lámavé vlasy, kterým chybí objem:  

Dvakrát týdně před spaním do vlasů vmasírujte v dlaních zahřátý kokosový olej. Množství musí být dostatečné, aby pokrylo všechny vlasy a dodalo jim lesk, ale, aby olej nestékal.
Následně vlasy obalte vlhkým ručníkem a nechte působit přes noc. Ráno po probuzení smyjte jemným šamponem a vlasy rozčešte. (Pokud si vlasy sušíte fénem, nastavte ho na co nejchladnější teplotu. Vlasy nebudou vysušené a budou silnější.) Můžete použít rovněž jojobový nebo arganový olej.

Máte málo času? Nemáte rádi tento delší ceremoniál? Zvolte tento 100 % přírodní kondicionér:

V dlaních nebo malé misce smíchejte 1 polévkovou lžíci bio Aloe vera gelu s 1 kávovou lžičkou arganového oleje. Dlouze vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte 10 minut působit. Poté smyjte vlažnou vodou. 

Tipy pro suché vlasy:

Obecně: Pamatujte, že jednoduchá aplikace jojobového, arganového nebo avokádového oleje do vlasů, na pár minut před mytím šamponem, významně posílí křehké vlasy. Pokud vám tohle nestačí, zvolte kapilární lázeň popsanou výše pro jemné vlasy.

Pokud se vám lámou konečky nebo jsou vaše vlasy hodně kudrnaté a jemné (afro), masírujte každý den suché konečky nebo kudrnaté vlasy kokosovým olejem, zahřátým v dlaních. Následně vysušte fénem při nejnižší možné teplotě.

Chcete mít vlasy pevnější, pružnější a silnější? Připravte si tuto posilující masku:

V misce smíchejte 1 vaječný žloutek, 2 polévkové lžíce avokádového nebo arganového oleje, 3 kávové lžíce rumu a 1 kávovou lžičku tekutého medu. Naneste na suché nebo navlhčené vlasy, vmasírujte a nechte 40 minut působit. Poté opláchněte šamponem.

Pro ještě výživnější masku, která se ale hůře smývá, si připravte kapilární balzám s bambuckým máslem.

Ve vodní lázni rozpusťte:

– 2 polévkové lžíce čistého bambuckého másla;
– 3 polévkové lžíce jojobového, avokádového nebo arganového oleje. 
Jakmile je směs rozpuštěná, sundejte ji z plotny, přidejte do ní 10 kapek esenciálního oleje ylang-ylang nebo citronové trávy a nechte zchladit.
Uchovávejte v čisté nádobě při pokojové teplotě. 

Aplikujte masáží na lámavé vlasy a nechte působit 40 minut.  
Smyjte 2 x šamponem.  

Tipy pro mastné vlasy: 

Vlasy mastné a vlasy, které se po mytí rychle mastí jsou typické pro vlasovou pokožku, která produkuje příliš mnoho mazu.

V tomto případě můžeme zmírnit maštění vlasů olejem z černuchy (Nigella) nebo jojobovým olejem.

Alespoň jednou týdně si udělejte kapilární lázeň, popsanou výše, ale z jedním z těchto olejů (doporučuji hlavně černuchu). Je těžké tomu uvěřit, ale aplikace této olejové lázně zredukuje tvorbu mazu. Nechte olej 40 minut působit a poté smyjte šamponem.     
Malé plus:  účinnost této péče je ještě větší, pokud do ní přidáme esenciální olej (to nedělejte, pokud jste těhotná). Počítejte 6 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu, tea-tree nebo šalvěje na lžíci zvoleného rostlinného oleje. 

Pro všechny typy vlasů je tu zázračná kapilární maska Berbere od Douces Angevines 🙂 Více o tomto pečujícím olejíčku se dočtete v mojí recenzi zde.

berbere-masque-capillaire-fortifiant-vitalisant-100-bio

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *