Pomerančová maska pro zářivě krásnou pleť

Máte chuť mít opálenou pleť teď, na začátku jara? Chuť rozsvítit po zimě její zašedlý odstín? Tady je jednoduchý a účinný recept od týmu Slow Cosmétique (www.slow-cosmetique.com).

Doma vyrobená maska, která dodá opálený vzhled!

Ingredience, které rozsvítí odstín pleti, s obsahem ovocných kyselin a vitamínů, máte u vás doma.

Když je spojíte, získáte velmi účinnou masku, vhodnou pro všechny typy pleti, na rozjasnění odstínu (opálený efekt). Použití: 2 x týdně.

Maska je ideální také, pokud máte zašedlou pleť a jste kuřák.

Účinek bude diskrétní (ne jako po skutečném opalování), ale pokud masku budete aplikovat pravidelně, výsledek uvidíte již po druhé aplikaci!

INGREDIENCE na 2 zkrášlující masky:

– 1 kávová lžička přírodního bio jogurtu: jogurt „řeckého“ typu je sám o sobě výborným kosmetickým přípravkem. Díky kyselině mléčné jemně exfoliuje pleť.

– 1 kávová lžička jemného, nerafinovaného třtinového cukru (zvolte čistý třtinový cukr nebo, ještě lépe, sušenou třtinovou šťávu – „rapaduru“): rozpouštěním může třtinový cukr uvolnit malou část kyseliny glykolové.

– šťáva z 1/2 pomeranče:  pomerančová šťáva obsahuje AHA kyselinu (velmi jemná kyselina pro pleť), vitamín C, který bojuje proti volným radikálům, a minerální látky. Spoléháme taky na provitamin A/beta-karoten, protože právě ten dodává lehce opálený vzhled.

(Mimochodem, mimořádně bohatý na beta-karoten je fluid L´ETE od Douces Angevines, který vaši pleť důkladně připraví na léto a sluníčko. Již brzy k dostání v butiku Přírody v nás.)

– 1 kávová lžička mrkvového macerátu  nebo rakytníkového oleje, zaleží na vás: tyto oleje jsou nejbohatší na beta-karoten. Pokud tento vitamín pravidelně aplikujeme na pleť, dodá jí diskrétní opálený vzhled.

– 1 malá špetka urei (močoviny) v prášku: urea dodává pleti hydrataci a kyseliny. Před použitím je potřeba ji v tekutině dobře rozpustit.

– na aplikaci: vatové tamponky

VÝROBA MASKY:

Všechny ingredience vložte do misky, kterou jste předtím vydezinfikovali. Míchejte pomocí špachtle, dokud směs není zcela homogenní.

Maska by měla být tekutá, ale zároveň krémová. Žádnou paniku, pokud je příliš tekutá – cukr se již začal rozpouštět, tím lépe:-)

PŮSOBENÍ MASKY:

– budete potřebovat asi 10 vatových tamponů, abyste jimi pokryli celý obličej.

– vatové tampónky ponořte do připravené směsi.

– až jsou nasáté produktem, naneste je na obličej. Dejte pozor, ať vám maska neteče do očí a taky ať si neušpiníte oblečení. Položte si ručník na polštářek a lehněte si.

– nechte 15 až 20 minut působit a relaxujte. Dopřejte si k odpočinku nějakou pěknou relaxační hudbu, zapalte svíčku, rožněte aromalampu s vaším oblíbeným esenciálním olejem.

– následně tampónky sundejte a obličej opláchněte vlažnou vodou. Osušte.

Rozjasnění odstínu je okamžité!

A bude sílit s každou další aplikací (doporučujeme 2 aplikace týdně u velmi zašedlé pleti).

Recept je na 2 aplikace a v lednici vám v uzavřené nádobě vydrží 6 dnů.