Vše o měsíčkovém oleji

Měsíčkový olej je známý pro své zklidňující účinky na pokožku. Olejový macerát z měsíčku přinese užitek celé rodině.

Co je měsíčkový olej?

Patří k nejúčinnějším olejům na zklidnění zarudnutí pokožky, podráždění, drobných popálenin nebo svědění. Vzniká macerováním květů měsíčku lékařského (Calendula Officinalis) v neutrálním oleji. Je velice vhodný i pro ty nejmenší.  

Výroba : macerace květů měsíčku (Calendula officinalis) ve stabilním oleji (slunečnicovém, olivovém, sezamovém), poté se scedí. Zhruba za měsíc květy krásně oranžového měsíčku do oleje uvolní vitamíny a fytosteroly, které mu dodávají ochranné, zklidňující a protizánětlivé vlastnosti.  

Oxidační citlivost : je relativně citlivý na oxidaci a měl by být spotřebován do data uvedeného na obalu produktu nebo do 6 měsíců v případě domácí výroby.

Profil : olejová tekutina žluto-oranžové barvy. Vůně je diskrétní a neutrální. Na dotek mastný, relativně dobře se vstřebává.

Použití : výhradně kosmetické.

Zjemňující koupel

Připravte si pro sebe či vaše miminko koupel, která bude zároveň čistící, hydratační a ochrání pokožku tak, že do vašeho běžného neutrálního sprchové gelu přidáte olejový macarát z měsíčku. Počítejte kávovou lžičku na koupel. 

Popáleniny a štípnutí

Po zchlazení dotčené oblasti čirou vodou, aplikujte 2 až 3 kapky olejového macerátu z měsíčku na štípanec nebo lehké popálení. Operace opakujte 1 krát  za hodinu během 6 hodin. 

Něžná masáž

Měsíčkový olej zklidňuje pokožku a jemně zahřívá celé tělo. Je ideální na masáž miminka, dítěte i dospělého po koupeli či před spaním. Vůně je neutrální, tudíž nenarušuje prožitek z jemné masáže a díky tomu, že se vstřebává postupně, prodlužuje masáž. 

Zarudnutí a podráždění

Všechna viditelná zarudnutí na pokožce obličeje či těla mohou být zmírněna pouhým vmasírováním několika kapek měsíčkového oleje na dotčenou zónu. Tuto aplikaci opakujte až 6 krát denně, dokud je není viditelné zlepšení. 

Pleťová maska

Smíchejte kávovou lžičku měsíčkového oleje s kávovou lžičkou medu a 2 kapkami esenciálního levandulového oleje. Naneste na obličej. Tato maska do hloubky vyživuje a zklidňuje. Po 10 minutách opláchněte.

Zklidňující olejový macerát z měsíčku lékařského z Anjou v nejčistší bio podobě obsahuje i fluid na citlivou a suchou pleť FLAMENCA od Douces Angevines🙂

flamenca-soin-de-jour-peau-seche-et-sensible-bio

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *