Michèle Cros – tvůrkyně průkopnické značky – o Douces Angevines

Douces Angevines, průkopnická značka na poli bio kosmetiky ve Francii, vznikly v roce 1994 v malé obci Soucelles, ležící v oblasti říčních plání řeky Loir – Basses Vallées Angevines…

136_2146

„Jednoho dne jsem se konečně rozhodla opustit své zaměstnání, abych se mohla pustit do studia léčivých rostlin, jejichž mateřskou lásku jsem vnímala již od dětství.

S vášní jsem se pustila do bádání a poznávání rostlin, s tím, co nás aktuální výzkumné prostředky mohou naučit a stejně tak studiem dokumentů, které se vracejí k těm nejstarším tradicím.

Obohacena tímto učením a všemi různými setkáními, jsem definitivně ponořila své ruce a srdce do čistého, živého, rostlinného materiálu.  Diskrétně, ale něžně přivítána zemí v Anjou, její jemnou, sytě zelenou krajinou, jsem všechnu svoji kreativitu vložila do živých, čistých produktů, nasycených rostlinnými aktivními látkami, jejichž účinnost na krásu pleti je bohatstvím, které oceníme každý den.

Divoká třezalka, heřmánek, květy šafránu rostou kousek odtud. Rostliny z naší zahrady, před dílnou, nás očekávají. Široká a ucelená řada produktů Douces Angevines získává ze štědrosti místních rostlin. Nicméně, Douces Angevines, věrné básníky opěvovanému Ulixe (Odysseus), rády cestují světem, v respektu a okouzlení objevují zázraky přírody. Esenciální oleje nás provedou všemi kouty světa, zajímají nás jak pro své ctnosti, tak pro svoji vůni a hlavním slovem je pro nás Kvalita. Kvalita znamená záruku, že výroba probíhá v těch nejlepších podmínkách, jak pro člověka, tak pro rostliny a, že získaný produkt dostává všem svým slibům. Kvalita je také v uvědomění si hodnoty práce každého, vzdáleného či blízkého.

Řada produktů Douces Angevines takto shromažďuje do každé ze svých kompozic extrémně komplexní a účinné synergie, výhradně rostlinné, ve kterých se radostně snoubí a doplňují esence ze vzdálených koutů světa s našimi místními rostlinami. A dalším z hlavních bodů je skutečnost, že v naší dílně pouze nevyrábíme, ale také zpracováváme a plníme do obalů, nepraktikujeme subdodavatelství v žádné fázi produkce.“

136_2224

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *