4 věci, které byste měli vědět o anti-aging krémech

O anti-aging produktech slýcháme hodně různých informací…Přinášíme článek, který vám usnadní orientaci! 

 

1 – Tento krém proti stárnutí je velmi účinný, protože obsahuje „inovační“ aktivní látku.

Špatně! Pokožka je komplexní orgán s mnoha různými potřebami. Pro svoji rovnováhu potřebuje velké množství rozmanitých živin. Vyhodnocení jedné hvězdné aktivní látky, jakožto schopné odstranit všechny problémy spojené se stárnutím, je pouhý marketingový argument velkých kosmetických značek! Tohle tvrzení je o to pravdivější u produktů proti stárnutí, kde je do popředí stavěna jedna „zázračná“ aktivní složka, prezentována jako patentovaná nebo pocházející ze vzdálených míst či jako velmi vzácná. To všechno, abychom s každou novou „inovací“ uvěřili v ještě větší účinnost proti stárnutí…Ale žádná aktivní látka sama o sobě, nemůže bojovat s celkovým procesem kožního stárnutí

 

2 – Můj krém proti stárnutí mě stál jmění, určitě bude lépe fungovat.
Špatně! Ve světě dnešní kosmetiky platíme velmi často mnohem víc než je skutečná cena složení produktu. Výdaje na marketing, reklamu, obal (a mnohem méně na vědu a rozvoj) tvoří většinu zaplacené ceny. Vyšší cena vašeho produktu proti stárnutí tedy není garancí jeho účinnosti… Ale co očekávat od péče proti stárnutí? Pokud je jejím základem přírodní složení a kvalitní ingredience, pak můžete čekat výsledky. Uvidíte zlepšení v pocitu komfortu pleti, v její pružnosti, jasu, vráskách i hnědých skvrnách. Nicméně, je samozřejmě absurdní, abyste očekávali stejný účinek jako u botulotoxinových injekcí nebo kyseliny hyaluronové, které mají větší vyplňující efekt.

 

3 – Ve 25 letech musíme začít používat anti-aging produkty.

Špatně! V nejnovějších reklamních kampaních na péče proti stárnutí nám prezentují mladé ženy, kterým je stěží dvacet, a tím vytvářejí extrémně stresující klima, následkem kterého se ženy vydávají do boje se svou pletí. Začít s anti-aging produkty bychom měli tehdy, když cítíme potřebu a ne dříve!

Pokud se jednou ráno vzbudíte a máte pocit, že je vaše únava vidět čím dál víc na vašem obličeji, že se vám na pleti objevilo pár vrásek, pak můžete začít používat péči proti stárnutí. Nezapomínejte taky vaši pleť chránit před sluníčkem, jehož paprsky urychlují stárnutí pleti. Ale pokud se cítíte dobře ve své kůži a nemáte potřebu používat péči proti stárnutí, tak ji nepoužívejte. Lepší je aplikovat dobrý hydratační krém, než špatný krém proti vráskám!

 

4 – Přírodní nebo bio péče proti stárnutí je účinnější.

Správně! Odpověď na tuto otázku je odpovědí zdravého rozumu. Základ krému proti stárnutí nebo jednoduše i hydratačního krému tvoří olej. Čím se liší přírodní kosmetické produkty od těch konvenčních? V bio a přírodní kosmetice je zakázáno používání petrochemických olejů. To je dobrá zpráva jednak pro životní prostředí, ale také pro pleť, protože tyto oleje (nazývané „minerální“ ) působí na pleť pouze povrchově. Pozor rovněž na tyto oleje, v kosmetice hojně používané a pro pleť naprosto nepotřebné: esterifikované a hydrogenované oleje. Ověřte si, že vaše péče proti stárnutí je složená převážně z rostlinných olejů. Rostlinné oleje jsou samy o sebe aktivními látkami – jsou bohaté mastné kyseliny, nezbytné pro správné fungování pleti, ale rovněž na vitamíny E a A, které v péči proti stárnutí nesmí chybět. Díky přítomnosti rostlinných olejů, ve spojení s dalšími aktivními látkami, bude váš bio anti-aging krém mnohem účinnější!

Zdroj:  http://www.femininbio.com

Zůstanete i po přečtení tohoto článku věrni konvenčním kosmetickým produktům nebo raději přejdete k čistým produktům přírody, šetrným nejen k životnímu prostředí, ale i k vaší pleti? 🙂

100 % přírodní produkty od krásných bylinkářek z Anjou, značky Douces Angevines, zakoupíte v eshopu.

Maravilia

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *