PLEŤ ODRÁŽÍ NAŠE EMOCE

Často říkáváme, že „nejsme ve své kůži…“.

Pleť je zrcadlem našeho vnitřního života. 

Pleť je filtrem prvního řádu
Rozloha pokožky celého těla představuje 2m2, které jsou zcela vyhrazené pro čištění organismu, a to díky pocení, prostřednictvím něhož jsou vylučovány toxiny. Nadbytek cukrů, tuků, alkoholu a tabáku ucpává pleť a dochází ke vzniku pupínků. Proto pamatujte na bylinné čaje, které aktivují vylučování a redukují pupínky: lopuch, divoká maceškapampeliška. Proti nadměrnému pocení pomohou 3 kapky kvalitního esenciálního levandulového oleje, nanesené po sprše do podpaží.

Pleť odráží fungování tlustého střeva (tračníku)
Pokožka je orgán, jehož funkce není izolovaná. Je úzce propojená s vylučovací funkcí tračníku a odráží jeho správné fungování. Čistit, hydratovat, vyživovat: pouze tyto 3 účinné kroky jsou plně dostačující, pokud tračník správně plní svoji vyprazdňovací funkci. Zvyšte konzumaci ovoce (jablka, rebarbora) a zeleniny (řapíkaté listy, špenát, bílé zelí), které dodávají vodu a vlákninu.

Pleť pod vysokou ochranou
Pleť je z vnějšku každý den atakována, vevnitř se v ní hromadí toxiny, proto vyžaduje vaši každodenní pozornost. Pro ochranu pleti jsou krémy účinnější na nejsvrchnější vrstvě pleti (epidermu), zatímco na výživu jsou lepší oleje, např. Flamenca na suchou pleť od Douces Angevines, které snadněji proniknou do hlubších vrstev (dermu a hypodermu). Před samotným nanesením péče, nezapomeňte pleť důkladně vyčistit a provádějte pravidelnou gomáž, abyste z pleti odstranili odumřelé buňky a nečistoty. Pro důkladnou očistu doporučuji odličovací a čistící fluid Fantomette a přírodní gomáž pro všechny typy pleti Lumiere.

Pleť jako hranice emocí
Pleť je schránkou našeho vnitřku, která vymezuje náš zevnějšek. Hraniční zóna, kterou může pohladit jedině váš milý „pokud ho máte pod kůží“. Jste-li extrémně citliví, pak budou ekzém a lupénka na vašem denním pořádku. Naučte se řídit svoje emoce díky umění „JógyTaï chiQi qong “ a Bachovým květovým esencím.

Pečujte o vaši „schránku“ přírodně, účinně a smysluplně s kosmetikou Douces Angevines.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *