Pojem „Slow cosmétique“ a jeho tvůrce Julien Kaibeck

V tomto článku najdete krátké shrnutí toho, co znamená pojem „Slow kosmetika“ a pár rad jak si tento směr osvojit přímo od jejího tvůrce, Belgičana Juliena Kaibecka.

 

aaa_2_w568_h174_r4_q70

 

Co je Slow kosmetika?

Stejně jako Slow Food, vychází i Slow kosmetika z jednoho konstatování: vše na poli kosmetiky se odehrává příliš rychle. Doslova neustále „přeskakujeme“ v hledání ideálního produktu a ve finále si vůbec neuvědomíme, co skutečně naše kosmetické produkty obsahují.

Slow kosmetika je hnutí, které vybízí, abychom spotřebovávali méně, ale lépe, a osvobodili se od marketingového diktátu klasických kosmetických značek. Dnes je hnutí reprezentováno Mezinárodní asociací, AISBL Slow cosmétique, která na svém webovém portále – slow-cosmetique.org– vydává pravidelná oznámení, aby „probudila“ vědomí zákazníků a která každoročně blahopřeje desítce kosmetických značek, jenž jsou skutečně zdravé a neobsahují žádné škodliviny.Tyto produkty se stávají držiteli označení Slow cosmétique.

 

aa_2_w131_h157_r4_q70

 

Značka řady produktů kouzelných bylinkářek z Anjou, Douces Angevines, je pravidelným laureátem označení Slow cosmétique. Kosmetika, která je držitelem tohoto označení je inteligentní, smysluplná, ekologická a lidská.

 

essailogo4

 

Jak přejít na Slow kosmetiku? Radí zakladatel hnutí, Julien Kaibeck.

1 – Uzavřete s vaší pokožkou mír. Vaše pokožka není váš nepřítel, kterého musíte bez ustání pokořovat. Naučte se ji znát a zaměřte se spíše na její kvality než nedostatky. Pokožka se neustále vyvíjí: respektujte její rytmus a pečujte o ni jemně a s láskou. Budete překvapeni výsledkem.

2 – Osvoboďte se od reklam, které vám tvrdí, že cílem je dokonalá pleť bez jediného nedostatku. Důležité je zdraví vaší pokožky a svěžest jejího odstínu, ostatní pak přijde samo.

3 – Používejte skutečně jen to, co vaše pleť opravdu potřebuje: jemný čistící produkt, jeden hydratační, jeden denní ochranný, nápravnou/záchranou péči. Deodorant, přírodní zubní pasta, trocha líčení a eventuelně nějaký parfém zkompletují vaši toaletní kabelku. Je naprosto nepotřebné používat ke každodenní péči další produkty nebo produkty na sebe nesmyslně vrstvit.

4 –  Zvolte pouze produkty, které jsou mají označení bio, anebo ještě lépe, jsou držiteli značky Slow cosmétique. U těchto produktů máte záruku, že neobsahují žádné, pro zdraví či životní prostředí, pochybné ingredience. Jsou čestnější a transparentnější.

5 – Dopřejte si to potěšení z výroby vlastních pečujících produktů.  Vzácné sérum proti stárnutí, hutný krém, výživný balzám na ruce a chodidla, rtěnku, vše je možné! Začněte jednoduššími produkty: hydratační a čistící masky, olejová séra, masážní balzámy, tonizující lotion, parfémy a deodoranty. Následně zkuste emulze: krémy, mléka, gely. A pokud máte rádi tvoření a preciznost, zkuste si vyrobit domácí make-up.

Co vy na to? Přejdete po přečtení tohoto článku na „Slow“?

S láskou,

Martina

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *